Superfoody z kokosa

Coco Farm to firma sukcesywnie wprowadzająca na rynek szeroką ofertę produktów z orzecha kokosowego. Produkty te mają wyjątkowe właściwości odżywcze, zdrowotne i smakowe.
Są pożądane przez odbiorców ceniących zdrowy tryb życia; zdrową kuchnię, naturalne kosmetyki
i ekologię.

 


Olej pozyskiwany z orzecha kokosowego jest produktem całkowicie naturalnym.
W ofercie Coco Farm występuje jako 100% organic virgin – tłoczony na zimno z ekologicznych kokosów i 100% pure – tłoczony z kokosów, bezzapachowy. Produkowany jest z kopry, miąższu dojrzałych orzechów palmy kokosowej i, dzięki unikatowym właściwościom odżywczym, uznawany jest za jeden z najcenniejszych olejów na świecie.
Naszym zadaniem było zaprojektowanie opakowań dla kilku rodzajów oleju kokosowego, mąki, miąższu kokosowego i octu.

Na proste w formie, zakręcane słoiki, pozwalające na wygodne użycie dużej łyżki do nabierania produktu, zaprojektowaliśmy białe etykiety z motywem dojrzałego orzecha. Dwa rodzaje oleju zróżnicowaliśmy barwą apli, kształtem powtarzającymi logo Coco Farm. Dla oleju „pure” zastosowaliśmy podstawową zieleń Coco Farm, a dla „organic virgin” – aby podkreślić jego naturalność i ekologiczność – zastosowaliśmy szlachetny, beżowy kolor surowego papieru.
Do opisów zastosowaliśmy proste, jednoelementowe kroje. Te same formy i treści – jako doklejane banderole – zostały powtórzone na wieczkach słoików. Znaczną część powierzchni etykiety zajmują uporządkowane informacje o właściwościach produktu i jego wartościach odżywczych. Całość, dzięki dużej ilości bieli, nawiązującej do barwy produktu, naturalnej fakturze dojrzałego orzecha i szlachetnej prostocie użytych form, stwarza wyraz czystości, sterylności i ekologiczności.