Kalendarz PWPW

Rok 2015 został ogłoszony przez Organizację Narodów Zjednoczonych Międzynarodowym Rokiem Światła i Technologii Wykorzystujących Światło. Ta globalna inicjatywa ma na celu zwiększenie świadomości dotyczącej technologii optycznych, promowanie zrównoważonego rozwoju i zapewnienie rozwiązań dla światowych wyzwań.

 


PWPW S. A. realizuje projekty strategiczne dla bezpieczeństwa państwa i jego obywateli. Oferuje produkty zabezpieczone o najwyższej światowej jakości. Celem kalendarza było wypromowanie i zbudowanie wiedzy na temat roli światła w technologii zabezpieczeń stosowanych w produktach PWPW.

Kalendarz prezentuje chronologię wybranych odkryć i wynalazków związanych ze światłem i optyką. W tym kontekście zostały przedstawione wybrane technologie zabezpieczeń stosowane przez PWPW. Każdy kolejny miesiąc poświęcony jest kolejnemu krokowi na drodze rozwoju wiedzy i zastosowaniu jej w dzisiejszej praktyce. Całość spina hasło „Bezpieczeństwo, wiedza, przyszłość”. Powstała seria spektakularnych, bogatych wizualnie ilustracji, o szczególnych – dzięki m. in. zabiegom edytorskim – walorach.